náš příběh

proč jsme začali s ubytováním u Boňkovských rybníků

Pro stavbu chaty jsme se rozhodli potom, kdy pár stromů v lese za rybníkem nevydrželo jeden ze silnějších větrů, které se přes Vysočinu jednou za čas přeženou. Postavit malou dřevěnou chatku ze stromů, které roky rostly pár metrů od místa, kde teď chata stojí, nám přišlo jako docela dobrý nápad.

Chtěli jsme ji využívat ve chvílích, kdy si budeme chtít v přírodě posedět u ohýnku, chytit si kapra nebo pro okamžiky kdy budeme mít potřebu uniknout před civilizací a být bez televize, WIFI a nerušeně si povídat.


Jak to vidí naše dcera

V poslední době, docela často slýchám otázku: Proč jste začali pronajímat chatu? Abych byla upřímná, z počátku, když mi to rodiče oznámili, byla jsem z toho celkem smutná. Přeci jenom tyto rybníky mají bohatou historii a v naší rodině si drží pevné místo. Rybníky spolu s několika lesy v okolí vybudoval můj děda a později po jedné vichřici, která vylámala několik stromů se moji rodiče dohodli, že bychom mohli na hrázi největšího rybníka vybudovat malou dřevěnou chatku. Už před hodně dlouhou dobou jsme se s rodiči rozhodli o rybníky se nadále starat a pečovat o ně.

Moji prarodiče jsou vášniví myslivci a jsou členové mysliveckého spolku. Také vlastní již jejich několikátého výmarského ohaře. Můj děda tráví u
rybníků opravdu hodně času. Nedokážu si ho představit jako člověka, který celé dny tráví koukáním na televizi a ležením na pohovce. K rybníkům velmi často berou jejich psa, který má tuto oblast opravdu velice rád. V každém z našich pěti rybníků je vysazeno množství ryb, o které se můj děda velmi pečlivě stará.

I když s rodiči bydlíme na vesnici tato místa jsou pro nás vždy oázou klidu a odpočinku. Bohužel, na chatu jsme jezdívali jen velmi zřídka a to kvůli nedostatku času. Přišla nám škoda toto nádherné místo na samotě uprostřed luk, lesů a rybníku nevyužívat a nepodělit se o něj s ostatními. Nakonec jsem ráda, že jsme s chatou udělali takovou změnu. Líbí se mi, že se o tak krásné místo mohu podělit i s ostatními.

Zakladatel Boňkovských rybníků
Naše dcera je vášnivou rybářkou již od dětství.
Podzimní výlov velkého rybníka.

Fotografie od našich spokojených klientů

Rezervace


Marie Kuncová
tel. + 420 724 672 138
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři - ubytování


partneři - půjčovna


tvorba webu
© 2023 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.